BookmakeRReview
Навчання

Букмекерські вилки - наскільки це безпрограшна стратегія ставок

Букмекерські вилки - наскільки це безпрограшна стратегія ставок

У світі беттінгу існує велика кількість стратегій ставок на спорт, які в тій чи іншій мірі претендують на звання безпрограшних. Гра на букмекерських вилках є одним з таких способів заробітку. Але чи так все однозначно і просто?

Дійсно, сама по собі схема гри на вилках за задумом є безпрограшною. При будь‑якому результаті події гравець виявиться у виграші. Однак існують і підводні камені.

Букмекери вважають «вилочників» шахраями і ведуть боротьбу з ними за допомогою блокування ігрових рахунків, встановлення мінімальних лімітів. Перед використанням даного методу ставок потрібно бути готовим до цього.

Що таке вилка в букмекерських конторах?

Букмекерська вилка - це стратегія, при якій гравець ставить на одну подію в різних букмекерських конторах, але на протилежні результати, і в підсумку, незалежно від результату, отримує гарантований прибуток. Поява вилок в лінії пов'язана з тим, що букмекери можуть по‑різному оцінити ймовірність події, і тому виникають суттєві відмінності в коефіцієнтах.

У ролі протилежних результатів найчастіше виступають ставки на П1 - П2 (перемога першої команди - перемога другої команди), ТМ - ТБ (тотал менше - тотал більше в однаковому числовому вираженні), Ф1 - Ф2 (перемога першої команди з форою - перемога другої команди з форою з однаковим числовим показником фори).

У деяких випадках для позначення букмекерських вилок використовують термін «арбітражна ситуація». В англомовних джерелах це поняття позначається словом surebet.

Також можна зустріти термін «плече вилки». Так серед беттерів називаються ставки, які утворюють саму вилку. Не варто думати, що кожна ставка в вилці повинна приносити обов'язково однаковий прибуток. Гравці можуть так розподіляти суми ставок, щоб при одному з випадків виграш був більш відчутним. У такому випадку інші ставки найчастіше здатні просто забезпечити повернення поставлених засобів.

Як шукати вилки в букмекерських конторах?

При пошуку вилок в лінії слід, в першу чергу, звертати увагу на ті випадки, в яких присутня розбіжність в оцінці шансів букмекерами. Наприклад, в окремо взятому матчі на П1 більшість БК пропонують коефіцієнт 1.50, але в одній з контор в цьому ж подію ставка на П1 оцінюється котируваннями 1.62. Відповідно, у цього букмекера буде відрізнятися суттєво і величина на П2. Очевидно, що варто перевірити цю подію на наявність вилки. При побіжному порівнянні коефіцієнтів в лінії слід звертати увагу на результати з різницею від 0.10 і вище.

Для того щоб знайти вилку, потрібно в лінії букмекерських контор виявити події, які відповідають двом умовам:

  • При будь‑якому можливому результаті повинна вигравати хоча б одна з ставок або повинне відбутися повернення всіх ставок. Наприклад, в тенісних матчах в разі відмови одного з тенісистів продовжувати гру не всі букмекери однаково розраховують такі події. Є БК, що дають повернення незалежно від того, коли знявся гравець, а деякі букмекери при зіграному повністю першому сеті зараховують поразку тенісисту який відмовився продовжувати гру. Відповідно, є ризик.
  • Виставлені коефіцієнти такі, що дозволяють розподілити суму ставок таким чином, щоб можна було отримати прибуток незалежно від результату події.

З метою пошуку відповідного набору ставок потрібно вивчити лінії як можна більшої кількості букмекерських контор, перевірити і вирахувати, чи відповідають ті чи інші події зазначеним вище умовам. Зрозуміло, що це дуже довгий і нелегкий шлях. Плюс до всього, коефіцієнти довго не стоять на місці, букмекери намагаються реагувати на зміни ринку. Тут на допомогу приходять численні автоматизовані сервіси пошуку вилок. Більшість з них пропонують за певну плату найбільш вигідні вилки. У безкоштовному доступі зазвичай на таких сервісах тільки вилки з невеликим відсотком ліквідності.

Для самостійного пошуку вилки застосовується наступна формула:

(1: KФ1) + (1: KФ2) = В

КФ1 - коефіцієнт на перший результат

КФ2 - коефіцієнт на другий результат

В - значення вилки, має бути менше 1.

Якщо значення В менше 1, то перед нами букмекерська вилка.

Якщо значення В більше 1, то вилки немає.

Як працює калькулятор вилок: формула

Букмекерські вилки - наскільки це безпрограшна стратегія ставок

Розглянемо докладніше приклад букмекерської вилки на тенісному матчі. Наприклад, в грі між Новаком Джоковічем і Рафаелем Надалем в одній з букмекерських контор на перемогу Джоковича пропонують коефіцієнт 1.65. У іншого букмекера перемога Надаля оцінюється коефіцієнтом 2.70.

Перевіряємо за допомогою зазначеної вище формули, що перед нами дійсно вилка: (1: 1.65) + (1: 2.70) = 0.97643.

Значення У вийшло менше 1. Це означає, що можна вилкувати.

Наступним кроком буде визначення суми ставок на перемогу кожного з тенісистів. Для цього можна використовувати або калькулятор вилок, або формулу:

(1: КФ: В) х Б = С

КФ - коефіцієнт на результат (КФ1 або КФ2)

В - значення вилки

Б - банк, виділений для гри на цій конкретної вилці

С - розмір ставки.

Обчислення проводимо спочатку по першому результату, потім по другому. У нашому прикладі з грою Джоковіч - Надаль за умови банку в 1000 гривень на матч розрахунки за формулою будуть такими:

1. (1: 1.65: 0.97643) х 1000 = 620.69

2. (1: 2.70: 0.97643) х 1000 = 379.31

Залишається тільки зробити висновок наступні парі:

  • Перемога Новака Джоковіча на суму 620.69 гривень з коефіцієнтом 1.65.
  • Перемога Рафаеля Надаля на суму 379.31 гривень з коефіцієнтом 2.70.

Незалежно від того, хто виграє в цьому тенісному матчі, чистий прибуток гравця складе 24.14 гривень.

Live‑вилки

Крім вилок, які можна виявити в доматчевій лінії через невідповідність коефіцієнтів у різних букмекерів, існують вилки, які утворюються по ходу матчів. Принцип дії може бути таким же, як і при доматчевих вилках - розбіжність в котируваннях у різних букмекерів. Правда, в лайв коефіцієнти змінюються дуже швидко, не завжди можна встигнути оперативно зробити ставки з потрібними котируваннями.

Досвідчені беттери в режимі лайв самі створюють вилки. Тоді вже виходить не зовсім безпрограшний варіант, а в чомусь схожий з класичним беттінгом. Як це працює? Наприклад, гравець очікує, що в футбольному матчі буде досить нудний перший тайм з дуже низькою результативністю. Голи прийдуть або в кінці першого тайму, або в другій половині гри. Робиться доматчева ставка на тотал менше, наприклад, 2,5 гола. Ближче до закінчення першого тайму, якщо гра йде за сценарієм, який прогнозував гравець, без забитих м'ячів, робиться протилежна ставка на тотал більше. До цього часу вже значно зросте коефіцієнт, і тоді утворюється вилка з високим рівнем прибутковості.

Очевидно, що така лайв‑вилка не є безпрограшною, і не завжди прогноз на рух коефіцієнтів збудеться. Проте загальний принцип такого методу за рахунок вилки і різниці в коефіцієнтах залишається в дії.

Недоліки в роботі з букмекерськими вилками

Незважаючи на те, що букмекерські вилки вважаються в світі беттінгу безпрограшною стратегією ставок, варто відзначити деякі недоліки даного методу ставок. Вище ми вже відзначали, що букмекери негативно ставляться до «вилочників». Крім цього, виділимо ще кілька моментів.

  • Потрібно робити багато ставок, щоб прибуток був відчутним. Адже насправді не так багато подій з високим рівнем прибутковості.
  • Щодня шукати вилки самому вручну дуже непросто. Використання автоматизованих сервісів несе з собою додаткові витрати.
  • У разі форс‑мажору, коли з тієї чи іншої причини не вдасться поставити одне «плече» вилки по заявленому коефіцієнту, збитки будуть дуже великими і знадобиться тривалий час, щоб повернути і примножити ігровий банк.
  • Через можливу порізку рахунків потрібно бути готовим до того, щоб регулярно шукати способи і відкривати нові рахунки у букмекерів.

Використання будь‑якої з стратегій гри на ставках завжди несе в собі частку ризику і не є гарантією отримання стабільного прибутку.

Букмекерські вилки теоретично виглядають перспективно для отримання заробітку. Однак і тут існує багато прихованих чинників, які потрібно враховувати і не чекати, що вдасться легко і регулярно мати прибуток.

Коментарі

0

Ще по темі

Якого букмекера вибрати? Головне для бетторів-новачків
Навчання
Якого букмекера вибрати? Головне для бетторів-новачків
Як заробити на ставках і чи реально це
Навчання
Як заробити на ставках і чи реально це
Стратегія ставок «коридор» плюси и мінуси, приклади використання
Навчання
Стратегія ставок «коридор» плюси и мінуси, приклади використання
Відгуки про букмекерів чи можна їм довіряти та де шукати справжні
Навчання
Відгуки про букмекерів чи можна їм довіряти та де шукати справжні
Прогнози на спорт що повинен знати гравець
Навчання
Прогнози на спорт що повинен знати гравець

Усі матеріали

6